web gympllu

Borová Lada (17.5.2002)

Aktuality z přípravy akce - nejstarší zprávy jsou dole

fotky z akce

14.5.2002
A já něco vím, a mně se chce něco říct!! Ale nesmím, musím to vydržet až do soboty ráno. Ale je to něco virtuálně radarově couvajícího!!

Tak aspoň prozradím, že JanaP_K přiveze na BoroLand plný baťoh náhradních orgánů. Nejzajímavější bude plně funkční svěrač měchýře, penilní protéza (jen se hrubě domýšlím co by to mohlo být, ale je prý zachovalá), a nejzajímavější bude možná polyetylénová folie do ucha (jde prý o nečekaně účinnou pomůcku). Na důkaz pravdivosti přikládám ukázku jednoho z orgánů.

Předpověď počasí na BoroLand se zlepšuje, podle dnešní dlouhodobé předpovědi má být v sobotu 73 stupňů Fahrnheita!! Nezapomeňte opalovací Fahrnkrém!!
13.5.2002 trasa výletu (tady je mapa):
Borová Lada - Knížecí Pláně 7,5 km - Bučina 11,5 km - Knížecí Pláně 15,5 km - Borová Lada 22 km

Výchozím místem výletu za jednou z nejkrásnějších vyhlídek, která nám za dobrých podmínek docela dobře přiblíží Dachstein, je obec Borová Lada, ležící při ústí Vydřího potoka do Teplé Vltavy v nadmořské výšce 900 m. Poprvé se zmiňuje v 16. stol. Dochovala se tu celá řada šumavských stavení se skládanými lomenicemi.

Z jejího středu se vydáme po žluté turistické značce asi 200 m po silnici směrem na Kvildu - dáme pozor, abychom nepřehlédli odbočku vlevo. Stoupáme lesní cestou, která se místy mění v kamenitou stezku. Na vrcholu stoupání se cesta prudce zatočí vlevo a klesá, občas se otevřou hezké výhledy. Přetneme asfaltovou komunikaci, procházíme I. zónou NP - Bukovou slatí (společně s Knížecí slati, celková plocha 158 ha). Typický je porost břízy trpasličí především v starých polohách vrchovištního rašeliniště, narušených starou těžbou. Přicházíme na silničku, po ní se dáme vpravo a po pár desítkách metrů z ní uhýbáme vpravo a mírně stoupáme na rozcestí Knížecí Pláně. Z rozcestí sledujeme modrou turistickou značku k rozcestí Furík, provázejí nás hezké výhledy. Stoupáme, v závěrečném úseku trochu prudčeji k Bučině. Napojíme se na silničku, po ní jdeme vlevo k informační tabuli, od níž se otvírá skvělý výhled na Alpy na masiv Dachsteinu. Jdeme směrem k hraničnímu přechodu (pro pěší a cyklisty), po červené značce scházíme vlevo na pěšinu, která se mění v pevnější cestu v blízkostí zaniklé osady Na mlýnské mýtině. Vodní náhon sloužil bývalému vodnímu mlýnu na Čertově vodě na státní hranici. Pohodlná komunikace nabízí daleké rozhledy až k Dachsteinu - v pohodě procházíme místy další zaniklé osady Chaloupky (založena r.1770), na rozcestí Furík se dotkneme modré značky. My pokračujeme dále po červené volnou plání ke hřbitovu a rozcestí U kostela, na pietně upravené místo, připomínající někdejší obec Knížecí Pláně. Těžko uvěřit, že tady žilo více než 500 obyvatel, že tu byl hostinec, pila i pošta... Můžeme se tady ještě trochu porozhlédnout - dále klesáme k rozcestí, kudy jsme procházeli cestou na Bučinu, ještě krátkou odbočku vpravo po silničce po modré značce, u stavení neznačenou silničkou vlevo a po ni pohodlně, bez výhledů lesem, směřujeme zpátky do Borových Lad.

12.05.2002
Neustále se množící dotazy na předpokládané počasí v oblasti Borolandu jsem vyřešil přímým dotazem v Borocentru. Jak dokazuje aktuální satelitní mapa i textová část, zejména UV index nám bude přát. Teplota ve Farnheitech vypadá zajímavě, po převodu do Celsia však nabádá k teplému oblečení, navrch meteoričtí specialisté doporučují nepromokavou pláštěnku. předpověď počasí
satelitní mapa
10.05.2002

JanaP_K přijede na Borolandu ráno - vyrazí vlakem Junák v 6:18, ve Strakonicích v 7:23 má minutku na dohonění BoroBusu a v BoroLandu jí uvítáme v 9:21 - dokonalou souhrou tak zajistíme start výletu na přesně 9:25 (4 minuty jsou rezerva na vítání a poznávání se)

08.05.2002 HankaS poslal důkaz své gymplí obětavosti - střechu, kterou každoročně s manželem celé jaro přidržují aby jí neodfoukl jarní bouřlivý fén.

Letos bude střecha po celou dobu Borolandu přidržovat pouze Hančin manžel - doufejme, že počasí bude příznivé jak Borolandu tak Hančině střeše!! Podle dlouhodobé předpovědi začíná v Malajsii pátek 17.května (malajsky 17.Urbálasén) monzůnový déšť. Snad je to dost daleko...

 

Hanka na střeše
07.05.2002 Na pozvánku na Boroland zareagovala HankaS i JanaD - Hanka jede, Jana né. Odvoz JanyP_K z nádraží do BoroLandu je nejistý, Čenda tvrdí, že vše stihne (běží paralelně s BoroLandem i železného Čendu. Jana je při nejhorším ochotna použít hromadné dopravy. Sobotní výlet tak má pevný čas začátku - ihned po příjezdu Jany na start. Na nedělní bicyklovou část zatím téměř nikdo nereagoval, ubytování je zajištěno, kdo má zájem, nemusí se obávat, cyklostezky jsou po zimě vzorně vyspraveny!
17.04.2002 Do začátku BoroLandu zbývá již pouze jeden měsíc.
02.03.2002 Příznivci bicyklů nemusí zoufat, výlet do Borových Lad bude mít dvě vrstvy: sobotní pěší výlet a nedělní výlet na kole. Kdo má kolo a chuť zůstat na Šumavě až do neděle, má šanci. Přesný plán nedělního výletu ještě není stanoven, upřesníme ho dle aktuálních podmínek.
26.02.2002 Podrobný plán našeho sobotního výletu jsem nemusel připravovat, je již přes rok připraven zde. Celkově (budou-li nám počasí a nohy přát) ujdeme cca 21 Km. Podrobnosti o obci Borová Lada jsou zde
25.02.2002 s neuvěřitelnými problémy (skoro vše už obsazeno!!) zamluvena ubytovna Kameňák v Borových Ladech pro 12 lidí:
1 x čtyřlůžák velký
2 x čtyřlůžák členěný po dvou lůžkách (tedy kdo chrápe, bude mít důstojné oddělení od ostatních).

Správce se přimlouvá o přivezení spacáků, není však nezbytné (mají problémy s jednodenním ubytováním). Slíbil jsem, že si po sobě uklidíme. Cena je 170 Kč / noc.

Termín akce pátek 17.5.2002, příjezd 18:00 až 19:00 do soboty (hlavní část) až neděle (pro náruživé cyklisty).

Ve vesnici je několik hospod. V sobotu je výlet na Knížecí Pláně směrem k hranicím.
Účast na 100%: já, Dáda, Čenda, David, Irena, Richard, MarkétaG, RenataIch, VencaL, HonzaS, Larissa
Nejistá: JirkaL, JanaDutk, Nemám kontakt na Vohryzku, HankaS se dosud nevyjádřila...

Protože Čenda chce spát pod širákem, máme 2 místa volná - navrhněte kdo ještě by jel. Nezapomeňte a již nyní se intenzivně snažte o zajištění vhodného slunného počasí!!