Naše třída 4. B

Je to tak dávno a přece jako by to bylo včera. Začali jsme studovat na gymnásiu a kousek za školní budovou tábořily sovětské invazní jednotky. Ve třídě 1.B nás bylo 25 chlapců a 11 dívek. Ničím jsme se nelišili od svých vrstevníků - postupně jsme se poznávali, vznikala přátelství i studentské lásky.

Maturitou v červnu 1972 skončilo jedno z nejhezčích období našeho studentského života. Mnozí z nás se o to pečlivěji snažili uschovávat fotografie, magnetofonové nahrávky a filmy z dob studií a vzájemných pomaturitních setkání.

Léta ubíhala, občas jsme se scházeli, většina z nás ukončila vysokoškolská studia a založila rodiny.

Dvacet šest let po maturitě, v nastupujícím věku informatiky jsme se rozhodli dochované dokumenty ze studentských let uspořádat, převést do digitálního tvaru a uložit na multimediální disk CD-ROM. Tento zdánlivě jednoduchý nápad nám nakonec zabral více než půl roku práce. Bavilo nás v nekonečných vzájemných diskuzích obhajovat různé způsoby uspořádání a propojení dochovaných materiálů. Stále jsme nalézali další a další drobnosti, které bylo možno vylepšit.

Výsledek naší práce byl původně uložen na cédéčku, ale nedokonalost tohoto média z hlediska možností aktuálního doplňování informací o právě proběhnuvších akcích a naproti tomu neustále rostoucí kvalita prostředí Internetu způsobily, že část materiálů je umístěna již pouze zde v albu.

Vraťte se zpět a rozvinujte se znovu přede mnou, vy zašlá léta! Amone, přejdi nebe od západu k východu! Oživme své vzpomínky!autoři: Drahomír Bárta, Jan Beneš, Jan Cinger
závěrečný motiv: M.Waltari - Egypťan Sinuhet

Dnes je statistika srazů
mapa výletů
aktuální kontakty
AKTUALITY   i-GYMPLLU
Gymnasion - γυμνασιον - znamená místo fyzického i intelektuálního vzdělání
Gymplí kalendárium:
Aktuálně:

Fotky z Radnice: zde
Připravované akce:

23.08.2024 Osmý Ludvíkův Oheň
19.10.2024 Podzimní výlet Skoky u Žlutic

..